Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2018

WIECZÓR MEKSYKAŃSKI CZYLI ELŻBIETA DZIKOWSKA DEMOLUJE SCENARIUSZ (21.01.2018)

Z mocnymi osobowościami tak już jest, ze nie dają się wtłoczyć w ciasne schematy. Doświadczyliśmy tego na  sobotnim wieczorze meksykańskim zorganizowanym w ramach cyklu „Na spotkanie kultur”. Elżbieta Dzikowska najpierw zażądała całkowitej zmiany koncepcji oświetlenia, a potem co rusz łamała misternie przygotowany scenariusz przyprawiając prowadzącego o palpitacje serca.

Tyle, że Elżbieta Dzikowska miała naprawdę wiele do powiedzenia: o zwyczajach o przyrodzie o biżuterii…. Imponowała erudycją, refleksem, spontanicznością. Jej wypowiedzi znakomicie uzupełniał Marek Tomalik, który gościł już u nas na wieczorze australijskim.

Wieczory z cyklu „Na spotkanie kultur” zawsze okraszone są muzyką. Tym razem zaprezentowali się:  świetny gitarzysta Roman Mendez – jedyny prawdziwy Meksykanin na sali, Daniel Dobiegała, i egzotyczni Dos Amigos Obornikos, w których publiczność dopiero po dłuższej chwili rozpoznała Lecha Farona i Marcin Samolczyka.

Co jeszcze ? Oczywiście gastronomia (potrawy przygotowała tym razem obornicka restauracja Kuchnia&Strych), no i konkurs z nie byle jaką nagrodą – tygodniowy pobyt na półwyspie Jukatan ufundowany przez biuro podróży „Destino Mexico„.

Wreszcie zakup książek przywiezionych przez naszych gości, kolejka po autograf i pamiątkowa fotografia.

Trzy godziny pełne miłych wrażeń!