Czy podobało wam się tegoroczne święto naszego miasta ? Mamy nadzieję, że tak. Być może jednak nie wiecie, kto stoi za przygotowaniem i przeprowadzeniem tego wydarzenia. Poznajcie więc „Wszystkich ludzi DNI OBORNIK”
Robert Baum – skomponował muzykę do widowiska plenerowego, nagrał ścieżkę dźwiękową przedstawienia, a w niedzielę, z zespołem „Quiet Balon” dał piękny koncert na ulicy Ogrodowej.
Michał Gałęzowski, Jeremiasz Pauszek i Gracjan Walch to specjalna brygada, która przez tydzień malowała na biało wszystko co się da: palety, skrzynie, koziołki, stare drabiny i drzwi. A wszystko to na potrzeby „Werandy smaku”
Paweł Bździak- opracował tekst widowiska plenerowego, a w nagraniu wcielił się w rolę Mędrca
Łukasz Bukowski i Szymon Piestrzyński – przygotowali materiał wizualny do przedstawienia, a w trakcie poszczególnych wydarzeń uwijali się jak w ukropie, wraz z ekipą Biuletynu, aby uwiecznić DNI OBORNIK na zdjęciach.
Daria Zemło – tradycyjnie już zapowiadała gwiazdy na Targowisku, natomiast
w przedstawieniu plenerowym udzieliła głosu Świętojańskiej Paproci.
Bartek Koza i Jakub Jessa, znani także jako DJ KOZA I DJ JESS poprowadzili tegoroczną „Dyskotekę pod gwiazdami”. To im zawdzięczamy świetny dobór muzyki klubowej i znakomitą atmosferę w trakcie zabawy.
Roman Różewski, Michał Kaczmarek, Piotr Kaczmarek, Mateusz Kaczmarek, Mikołaj Kaczmarek Marcin Bartecki i Sylwia Różewska – szli spać najpóźniej i wstawali najwcześniej, bo do nich należało przygotowanie infrastruktury: namiotów, podestów, płotków i jej posprzątanie po zakończeniu poszczególnych imprez w ramach DNI OBORNIK.
Odpowiedzialny za obornicką oświatę ZEAS przygotował tradycyjne Uczniowskie Oscary, podczas których o oprawę artystyczną zadbała Alicja Reich.
Tomasz Misterski – czy rozpoznaliście ten baryton w roli Młodzieńca, jednego z głównych bohaterów wiankowego widowiska?
Tadeusz Ratajczak – na Wiankach komentował ze swadą popisy wodniaków, część animacyjną, a nawet – z rozpędu – spektakl. Dzięki niemu wszyscy byli dobrze poinformowani a zaginione dzieci szybko wracały do swoich mam.
Jerzy Rakoczy – podłączał, włączał i wyłączał. Codziennie 24 h pod napięciem. Taki los nadwornego elektryka DNI OBORNIK.
Adam Krasicki, Krzysztof Sroka – zastanawiali się, wybierali, planowali, koordynowali, zapowiadali, gdy trzeba było przestawili namiot, czy podesty, nadzorowali, a na koniec odetchnęli z ulgą: „udało się!”
Krzysztof Nowacki – gala 25 – lecia samorządności od A do Z, Bieg o Puchar Złotej Pyry, logistyka i wsparcie wielu zdarzeń.
Joanna Dolińska – mózg i wykonawca Niedzieli Ze Smakiem. Kto siedział na Werandzie Smaku? To m.in. jej dzieło.
Lech Faron i Marcin Samolczyk – urozmaicili Galę 25-lecia samorządności zabawnymi skeczami.
Justyna Gallas – szeroko zakrojone działania promocyjne obchodów, outdoor, akcje, happeningi, portale społecznościowe, itp. itd. oraz dokumentacja organizacji obchodów, listy, pisma, gratulacje.
Daria Koczorowska – dokumenty, faktury, umowy, zlecenia, zaproszenia, zgody, pozwolenia… kontakty z mediami i obsługa foto!
Magdalena Kitta – na co dzień kierownik działu administracyjno-gospodarczego w OOK – na Targowisku – wraz z Mirosławą Ratajczak – troszczyła się o to, aby Dawid Kwiatkowski przed koncertem miał świeże awokado i gorące siemię lniane. Słowem dbała o komfort naszych gości. Najbardziej żmudną pracę wykonała jednak znacznie wcześniej. To pani Magda była odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji imprez masowych.
Elżbieta Brodzińska z zespołem zachęcała starsze dzieci do gotowania, a młodszym pomagała przyswoić sobie nazwy produktów spożywczych. Krótko mówiąc starała się, żeby maluchy dobrze się bawiły na Festynie smaków.
Tomasz Rojna – z palet, skrzynek i innych elementów wyczarował kawiarenkę. Oczywiście pod dyktando Pani Asi (patrz Joanna Dolińska).
Krzysztof Tomaszewski organizował jak co roku zabezpieczenie ze strony Ochotniczych Straży Pożarnych.
Bolesław Marchewka, Marcin Samolczyk, Mariusz Wólczyński, Emil Gąsiorek, Krzysztof Zagrodnik – oto cały sztab specjalistów od nagłośnienia.
Druhowie OSP z Ocieszyna, Rożnowa, Uścikowa, Bąblina, Nowołoskońca, Objezerza, Maniewa, Świerkówek, pod wodzą niezastąpionego Mieczysława Boruckiego: zawsze na posterunku! Pomoc nieoceniona…
Cała ekipa Aplagi pod przewodnictwem Roberta Filipiaka (prezesa) oraz Grażyny Urbaniak (komandora Wianków): lepiej nie wymieniać zasług wodniaków, bo o czymś zapomnimy.
Jadwiga Majchrzak-Zagrodnik – Legenda o kwiecie paproci na tle klasztorka to jej dzieło, wielkie dzieło…
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Maniewie – Ćmy i paprocie podczas wiankowego widowiska
Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim: mocne wsparcie w przygotowaniu inscenizacji.
Kajetan Ruks – konferansjer i showman – poprowadził Piknik Lotniczy.
Grzegorz Mantyk i Motoklub Oborniki – superemocje na Superenduro… na torze działo się.
Stanisław Hyżyk – dzięki niemu 19. raz przy stołach pingpongowych zawodnicy walczyli
w Memoriale im. Józefa Kołodziejczyka w Obornikach.
Małgorzata Najdek i Karolina Skowrońska z LGD Kraina Trzech Rzek: promowały walory naszej gminy na rowerach, a w niedzielę zapewnił dach nad głową naszym wystawcom.
Fabryka Wrażeń – kto widział pokaz ogni na Wiankach, ten już wszystko wie.
Maja Kromolicka – niezapomniana w roli Niemczychy (spektakl wiankowy)
Ratownicy z Sebastianem Budyłą na czele: są wszędzie i widzą wszystko. W tym roku było trochę pracy…
Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze rozpoczęli tegoroczne obchody Piknikiem Lotniczym
u siebie, widoczni na niebie w następnych dniach. A na Wiankach wiadomo…
Anna Jagodzińska – współreżyser widowiska plenerowego; koordynowała nagrania ścieżki dźwiękowej i wizualizacji, prowadziła próby.
Obornickie Centrum Sportu z Jackiem Okpiszem na czele: Puchar Złotej Pyry: trasa, biuro, logistyka.
Emilia Narożyńska – to od niej „Kwiatek” dostał kwiat. Koordynowała pracę wolontariuszy, a na Wiankach dbała o to, aby najmłodsi się nie nudzili.
Piotr Kucharski – dyrektor Pyry. Pewnie przeszedł po płycie rynku w niedzielę więcej niż 21 km.
Zespół Szkół w Objezierzu – jak zawsze smaczne i gościnne stoisko w strefie rodzinnej na Wiankach.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Ratownicy WOPR Rogoźno, funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego
w Poznaniu: czujni, dyskretni ale zdecydowani w działaniu.
Biuro Rady Urzędu Miejskiego w Obornikach – scenariusz i organizacja uroczystej sesji Rady Miejskiej
Zespół Tacy Sami – doskonała oprawa muzyczna uroczystej sesji.
Mieczysław Kurzawa (Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej) – już po raz siódmy przeprowadził projekt edukacyjny „Stąd jestem – to moja mała Ojczyzna” przy ogromnym wparciu dyrektor Krystyny Eichler oraz pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gmina.
Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec – poetycko-muzycznie uświetniło obchody
w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy podczas wieczorku: Z humorem i piosenką memu miastu
Julia Zagrodzka, Kasia Chwalisz, Małgorzata Majchrzak, Katarzyna Żyła, Marika Rymer, Kinga Piasecka, Monika Jereczek, Natalia Zielińska, Małgorzata Protasewicz, Julia Kłodzińska, Paula Mullauer, Julia Kasprzak, Klaudia Wicherek, Gosia Witek, Dominika Dobkowska, Wiktoria Szczech, Aneta Błasiak, Paulina Szajnkiening, Agata Gumna, Michalina Gumna, Mateusz Andrzejewski, Michalina Guz, Jakub Jeske, Sebastian Górny, Gracjan Baran, Kacper Jacak, Krzysztof Chodziak, Hubert Naparty, Krzysztof Zagrodnik, Piotr Protasewicz, uczniowie Szkoły Podstawowej w Maniewie – zastępy wolontariuszy z Dawcami Czasu OOK na czele pomagały na Targowisku i na Wiankach
Szkoła Ruchu i Tańca Kontrast, Cat Clan, One Step – prezentowały swoje pokazy na Targowisku. „Barwy Tańca” miały jak zwykle wielu fanów.
Katarzyna Janecka i Włóczykije: wymyślili i zrealizowali ścieżkę zdrowia, którą uroczyście na początek Dni Obornik otwieraliśmy.
Michał Włudarczak, na co dzień rehabilitant i terapeuta w stowarzyszeniu „Przyjaciel”, ale także pomysłodawca i organizator II Integracyjnej Olimpiady Sportowej.
Agencja Brussa – koordynacja wieczoru koncertowego: scena, technika, umowy z artystami.
Agencja Lion- ochrona
Culinaria – Catering dla artystów
Michał Zagrodnik (Mędrzec), Wiktoria Szczech (Kwiat Paproci), Mateusz Chojnacki (Młodzieniec) – odtwórców głównych ról w widowsku „Kwiat Paproci”.
Teatr Ognia Mantra, Fabryka Wrażeń i Andrzej Modrzejewski – zadbali o nagłośnienie, oświetlenie i efekty specjalne podczas widowiska.