Za oknem spokojny, jesienny wieczór, a na scenie „wiCHÓRa”… taka przez „ó”, bo wywołana przez chóry. Za ich sprawą na wody Bałtyku wpłynęła Żółta Łódź Podwodna… Na szczęście nie był to atak wrogiej floty! Wręcz przeciwnie – sympatyczna załoga, tuż przed ponownym zanurzeniem, przekazała nam pozytywne przesłanie Beatlesów… Bo wszystko, czego ci trzeba, to miłość (All you need is love”)!
Taki był finał koncertu „Chóry śpiewają The Beatles”, który odbył się w OOK 22.11 br. w ramach projektu „wiCHÓRa”, Udział w nim wzięły obok obornickich chórów Cantilena i Con Brio Lira z Pniew i Canzona Absolwent z Murowanej Gośliny oraz zespół Grizzly Band.
O założeniach projektu informuje Marcjanna Nowak, dyrygent chóru Con Brio
„Chcieliśmy stworzyć spójny, atrakcyjny koncert przypominający muzykę słynnej czwórki z Liverpoolu. Koncert był poprzedzony warsztatami, w ramach których przygotowaliśmy wspólne wykonanie kilku piosenek i zwracaliśmy uwagę na różnice w interpretacji muzyki poważnej i rozrywkowej”.
Warsztaty poprowadziła Benigna Jaskulska, pedagog , specjalista w zakresie emisji głosu od lat związana z Państwową Szkołą Muzyczną w Poznaniu.
Projekt wiCHÓRa wzbudził duże zainteresowanie i być może stanie się imprezą cykliczną. Jaki będzie motyw przewodni w przyszłym roku, zdecydują chóry.