Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2017

QULTURALNE DOŻYNKI W UŚCIKOWIE

W ostatnią sobotę września w Uścikowie na terenie świetlicy odbyły się dożynki wiejskie. Po części obrzędowej rozpoczęła się część rozrywkowa dla mieszkańców sołectwa. Dożynki prowadził sołtys Uścikowa Pan Paweł Dreger, a obsługą gości zajęli się członkowie Rady Sołeckiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Uścikowie z tej okazji przygotowała szereg konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. konkurs plastyczny „Uścikowo naszymi oczami” – w którym udział wzięło 30 dzieci, konkurs wiedzy o Uścikowie, turniej wiedzy pożarniczej, konkurs literacki „Przygody rycerza Uściwoja” – o legendarnym założycielu wsi, który w dawnych czasach walczył z rozbójnikami, rusałkami, leśnym lichem i wieloma innymi słowiańskimi bestiami.
W każdym konkursie dzieci zostały nagrodzone prezentami ufundowanymi przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”. Do rozdysponowania były powerbanki, myszki do komputerów, słuchawki, głośniki, gry planszowe, puzzle i wiele innych. Nie zabrakło poczęstunku, który serwowali członkowie Rady Sołeckiej. Dla dzieci, poza konkursami zorganizowanymi przez OSP Uścikowo, czekały również inne atrakcje: dmuchane zamki czy przejażdżka bryczką. Po zakończonej zabawie dożynkowej, dla chętnych zorganizowano ognisko.
Realizacja części konkursowej była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Narodowe Centrum Kultury. Wniosek o takie wsparcie złożył do Obornickiego Ośrodka Kultury Pan Tomasz Węgrzak.