Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2019

PRZEBOJE NA DROGĘ (07.04.2019)

Wszystko się zgadzało : wspaniała wiosenna pogoda zachęcająca do wyjazdu, tytuł programu: „Podróż muzyczną autostradą” i świetne tempo koncertu. Tu podobnie jak na autostradzie nie było zwalniania.

Mowa o kolejnym, osiemnastym już corocznym recitalu zespołu „Tacy sami” działającym przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „PRZYJACIEL” w Obornikach oraz OOK,  prowadzonym od lat przez Lecha Farona.

Zespół tym razem zaprezentował się w skłądzie: Jagoda Borowiak, Łukasz Ból,  Szymon Brzeziński, Zuzanna Piechocka, Milena Perlicjan, Zuzanna Rysterny, Weronika Strzępka, Anna Wólczyńska i Faustyna Zydorczak. W pierwszej części pojawiły się piosenki nowe, m.in. „Porady na zdrady” z repertuaru Ani Dąbrowskiej, „Jutro” śpiewane w oryginale przez zepół Lemon,  oraz  „biegnij przed siebie” Ani Wyszkoni.

W drugiej części natomiast dominowały wielkie dawne przeboje z repertuaru m. in. Abby, Elvisa Presley’a czy Brotherhood of Man.

Wszystkich zachwycił finałowy Gigi L’amoroso (prywatnie Szymon Brzeziński), który tym razem nie śpiewał, lecz wszystkim wykonawcom i widzom zaserwował włoską pizzę.

W trakcie koncertu przeprowadzono licytację prac plastycznych autorstwa Anny Wólczyńskiej, Bernadety Bubacz, Dominika Dąbkiewicza i Roberta Łowickiego. Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach przekazał do licytacji spodenki sportowe z autografami reprezentantów Polski w siatkówce mężczyzn. Konto stowarzyszenia „PRZYJACIEL” zasiliła kwota 3350 zł.