Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2012

NIEDZIELNE SPOTKANIE PRZY MUZYCE O... SZKOLE (14.10.2012)

Legendarna polonistka, p.prof Lamch marzyła o studiowaniu matematyki, p.prof Müller, matematyczka co się zowie, chciała być chemikiem, a p.prof Cyranek, kojarzący się nieodparcie ze sportem zaczynał od flirtu z geografią…

Czytaj dalej…Pani prof. Lamch zdarzało się dojeżdżać do szkoły piaskarką, p.prof Müller ufundowała prywatna nagrodę pieniężna dla zatwardziałego wagarowicza, aby zmobilizować go do systematycznego udziału w lekcjach… Te i inne równie ciekawe informacje z pedagogicznych biografii usłyszeliśmy w trakcie spotkania „Przy muzyce o szkole” z udziałem zasłużonych obornickich pedagogów.

Były też tematy poważniejsze: Co pozytywnego i co negatywnego przyniosły kolejne reformy systemu oświaty; jak radzić sobie z problemami wychowawczymi itp. Pytania do profesorów uzupełniały zadania praktyczne, wśród których powtarzał się motyw odpytywania niesfornego ucznia Jasia Bęcwalskiego, którego zagrał Marcin Samolczyk

W części muzycznej wystąpił znany już w Obornikach poznański Kwartet ProForma. Piosenki do tekstów m.in. Herberta, Gałczyńskiego, Kaczmarskiego i Ziemianina powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych widzów.

Następne wydanie rozmów „Przy muzyce o….” już w grudniu. Zapraszamy.