Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2012

ELIMINACJE REJONOWE POWIATOWEGO PRZEGLĄDU MŁODYCH TALENTÓW MIKROFONIA (20.03.2012)

20 marca 2012r. w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Młodych Talentów „MIKRO – FONIA”. Od samego rana dało się słyszeć próby mikrofonowe, nastrajanie instrumentów i ćwiczenia wokalne. Uczestnicy, chcący skonfrontować swoje umiejętności wystąpili w dwóch kategoriach: wokalnej i instrumentalnej.

Czytaj dalej…

KATEGORIA WOKALNA

W kategorii wokalnej Jury w składzie: Alina Forysiak, Tomasz Wyrzykowski i Robert Płócienniczak, stanęło przed trudnym zadaniem. Spośród 51 uczestników, których podzielono na cztery grupy wiekowe, wyłoniono po 4 laureatów. Na poziomie klas I – III szkół podstawowych prym niezaprzeczalnie wiodła Szkoła Podstawowa nr 2, z której wśród laureatów znaleźli się: Laura Chrzanowska, Karolina Woś i Oliwia Kuleta. Do grona zwycięzców dołączyła również Aleksandra Lesicka ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W kategorii IV – VI klas szkół podstawowych znaleźli się: Julia Kasztelan (SP 2 Oborniki), Daniel Dobiegała (OOK), Małgorzata Wrzeszcz (SP Maniewo) oraz Karolina Steinke (ZS Rożnowo).

Wyłonienie najlepszych z grona gimnazjalistów okazało się zadaniem najtrudniejszym bowiem prezentowany poziom wszystkich uczestników tej kategorii był porównywalny. Jury po długich obradach wytypowało zwycięskie grono. W grupie solistów znalazły się: Dajana Runowska (Gim. nr 1 Oborniki), Agata Niedzielska (Gim. nr 3 Oborniki), Pamela Nowak (Gim. nr 3 Oborniki) i Klara Dubisz (OOK). Zwyciężyło również trio wokalne w składzie Agata Niedzielska, Paula Rydz i Pamela Nowak oraz duet wokalny w składzie Paulina Walczak i Dajana Runowska.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, należy wspomnieć o Monice Singer, Paulinie Walczak i Pauli Wróblewskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach oraz Weronice Żwawiak z Zespołu Szkół w Objezierzu.

KATEGORIA INSTRUMENTALNA

Jerzy Konopka, Ryszard Janusz, Krzysztof Warguła i Marcin Samolczyk we wtorkowe przedpołudnie pełnili funkcję Jury eliminacji do Powiatowego Przeglądu Młodych Talentów. W kategorii instrumentalnej wzięło udział 20 uczestników, jednak tylko 10 udało się znaleźć w Finale.

Wśród zwycięzców w kategorii pianino, w grupie młodszej znaleźli się: Hubert Jóźwiak (SP 4 Oborniki), Katarzyna Cierpiszewska (SP 2 Oborniki), Kinga Wojtkowiak (SP 2 Oborniki). Wśród gimnazjalistów wytypowano Magdalenę Błaszków (Gim. nr 1 Oborniki). W grupie ponadgimnazjalnej wybrano Damiana Krzemieniewskiego z LO Oborniki.

Umiejętność gry na keyboardzie najlepiej opanowali: Daria Wróblewska z ZS Rożnowo oraz Tomasz Lisek z Gim. nr 1.

W związku z różnorodnością gry na instrumentach wyłoniono jeszcze trzech zwycięzców: Filipa Kellnera (saksofon), Jakuba Kozę (akordeon) oraz Gabrielę Borowiak (instrument perkusyjny).

.

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami oraz drobnymi upominkami. Jednocześnie zachęcamy do przygotowań i wizyty za rok!