Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2011

EDUKACJA KULTURALNA NAJMŁODSZYCH 2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 realizowaliśmy program edukacyjny dla klas I-III szkół podstawowych Miasta i Gminy Oborniki. Prowadzona działalność edukacyjna obejmowała szereg aktywności podejmowanych zarówno w szkołach jak i w domu kultury, koordynowanych przez naszego instruktora.

KLASY I (razem 378 dzieci) uczestniczyły w programie EDU KULTURKA. Ponad sto 45-minutowych spotkań  prowadziła Elżbieta Brodzińska. Wielki Finał odbył się w czerwcu 2011 r. w Obornickim Ośrodku Kultury.

KLASY II (razem 324 dzieci) poznawały wraz z wychowawcami naszą kulturę ludową, a swoje spostrzeżenia dzieci umieszczały na interaktywnej mapie Polski. Program „EtnoLog – zaloguj się na ludowo” zakończył się w czerwcu, a podczas finału klasy zaprezentowały przygotowany taniec ludowy.

KLASY III (razem 382 dzieci) wzięły udział w programie „NIE TAKA FILHARMONIA STRASZNA, JAK JĄ (NIEKTÓRZY) MALUJĄ”. Dzieci wzięły udział w audycjach muzycznych w OOK. W czerwcu w ramach podsumowania koncertów, zorganizowano konkurs, którego laureaci wyjechali wraz z rodzicami do Filharmonii Poznańskiej.