Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2016

DNI OBORNIK 2016 – PODSUMOWANIE

Nie sposób podsumować wszystkich wydarzeń w ramach „Dni Obornik”, ponieważ tegoroczne święto miasta trwało aż 11 dni! Paleta propozycji w różnych punktach miasta, dla mieszkańców naszej gminy była jak zwykle bardzo szeroka. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się trzy ostatnie dni weekendowe; w tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy oborniczan na koncertowy piątek do parku OOK. W dwóch miejscach – w amfiteatrze oraz na tzw. dużej scenie wystąpiło kilkunastu artystów m. in. Lemon, After Party, Quiet Baloon, Paihivo, a także Szkoła Yamaha i Szkoła Ruchu i Tańca. Piątkowe muzyczne szaleństwo trwało do późnych godzin nocnych.

Sobota to tradycyjne Wianki, w tym roku z taborem cygańskim. Z powodzeniem zaprezentowały się na nadwarciańskiej scenie zespoły romskie. Był też cygański bigos oraz słodkie placki.  Tradycją jest również to, że podczas Wianków pogoda nas nie rozpieszcza, stąd część widowiska na rzeką nie odbyła się. Jednak nie mogło zabraknąć pokazu sztucznych ogni, który według części publiczności był jeszcze piękniejszy niż w latach poprzednich.

 

Niedziela zgodnie z zapowiedziami okazała się smakowita. Kawiarenka Literacka, Rock Cafe, kuchnia egzotyczna z zupą bananową z mleczkiem kokosowym oraz PRL Cafe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oprócz tego stoiska z wieloma różnymi smakołykami, świetna muzyka, no i najważniejsze  – gwiazda tego dnia – Karol Okrasa, który na ul. Piłsudskiego prezentował naszym mieszkańcom swoje zdolności kulinarne.