Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2021

BYĆ KOBIETĄ – BYĆ KRÓLOWĄ (06.03.2021)

Były piosenki, nagrane specjalnie dla tego programu, były pokazy formacji tanecznych współpracujących z OOK, była uliczna sonda, były konkursy były nagrody i prezenty, a wszystko to w nadawanym na żywo show „Być kobietą- być królową”.
Okazało się, że brak bezpośredniego kontaktu z odbiorcami nie uniemożliwia wspólnej zabawy. Widzowie (czy może raczej „widzki”) intensywnie komentowały program na czacie, pozdrawiały prowadzących i występujących, dzwoniły do studia, odpowiadały na pytania konkursowe a nawet odbierały w studio upominki. W niektórych przypadkach upominki dostarczano uczestniczkom zabawy do domu.
Atmosfera była pogodna, luźna, w sam raz na takie święto!
Nad przygotowaniem całości czuwała kobieta- Jadwiga Majchrzak-Zagrodnik. To ona była pomysłodawcą programu, autorką scenariusza, scenografii i reżyserem wydarzenia na żywo.
W zarządzanym przez nią zespole przeważali jednak mężczyźni. Lech Faron i Marcin Samolczyk wybrali piosenki, przygotowali akompaniament i nadzorowali przygotowanie nagrań, Marcin Wólczyński z firmy Mario Sound odpowiadał za nagranie dźwięku, Karol Bzdręga i Marek Wilk przygotowali materiał video. Nad streamingiem czuwał Karol Bzdręga, o logistykę zadbali Emilia Wojtasiak, Anna Boguta i Paweł Kamiński.
No i na koniec mistrzowie ceremonii: Gospodarzami programu byli Kajtek Ruks i Bartek Tecław, których wspierał DJ Goatie.
W części muzycznej wystąpili: Lech Faron, Marcin Samolczyk, Jerzy Bartecki, Łukasz Ból, Daniel Dobiegała, Mikołaj Stachowiak, Piotr Rybarczyk i Szymon Brzeziński. Pokazy taneczne przygotowały Kasia Komin i Patrycja Majorczyk wraz z uczestniczkami warsztatów zumby i tańca orientalnego. W prezentacji pole dance wystąpiła Marcelina a w kąciku zdrowego żywienia. Paulina Przybylak.
Czy podobny program OOK przygotuje na Dzień Chłopca? Wszystko zależy od tego, czy panowie będą zainteresowani.