Obornicki Ośrodek Kultury
Powróć do: 2013

HECA, HECA, KOŁO PIECA! (10.02.2013)

10 lutego 2013r. na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury spotkały się cztery reprezentacje lokalnych wsi, aby dać pokaz swoich umiejętności estradowych szerokiej publiczności.

Czytaj dalej…

Drużyna Dąbrówki Leśnej zawitała w Ośrodku Kultury wraz z sołtysem, Stanisławem Kanią, drużyna Lulina – z Agnieszką Muchą, Maniewa – Marią Garczewską i Żukowa – Małgorzatą Najdek. Było wesoło i kolorowo, począwszy od prezentacji polskich tańców ludowych, przez granie na byle czym a skończywszy na mini scenkach kabaretowych, dotyczących stosunku młodych do tradycji wiejskich.

Wszyscy występujący podczas Estradowych Potyczek Wsi popisali się mocnym głosem, zabawną grą aktorską ale przede wszystkim dobrym humorem, który udzielił się także publiczności, która głośno dopingowała wszystkich wykonawców.

Gościem specjalnym była Pani Maria Kistowska z Ryczywołu, która zaprezentowała krótki monolog, natomiast sołtys wsi Kiszewka, Katarzyna Tomaszewska, przygotowała małą wystawę prac wykonanych przez dzieci.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrodę rzeczowe i specjalne punkty, które przydadzą się podczas kolejnego spotkania wsi – tym razem na sportowo.