Pulp add water, put on fire, bring to boil and simmer for 15 minutes. to make the compound of the tension and thistle resulting juice. Add the sugar and the resulting mixture is stirred. The drink should drink tea tea ohlazhdennym.Uspokoitelny tiny number of children 1 If the nose is the gateway to the lungs, mouth - the gateway to the stomach. In the mouth and digestive process begins: the breakdown of carbohydrates enzymes in saliva, which is also part http ottpharm com domperidone of the mucous membrane of the system used. And then, the digestion process is not possible without mucus. Therefore protein viscous mucin contributes to a better stimulation of food through the intestines, stomach and intestine damage protects waste side food and the harmful effects of acid environment of the digestive system prevents own autoperevarivaniyu enzymes, protects body external intrusion of harmful bacteria. In addition, this protein is necessary for the life span of useful microorganisms in the large intestine.

OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

Aktualności

INNE ZAJĘCIA HOBBYSTYCZNE

PORANKI FILMOWE DLA DZIECI 2018/2019
KOORDYNATOR: JADWIGA MAJCHRZAK-ZAGRODNIK

ADRESACI: od 6 lat
CZAS TRWANIA: sobota, raz w miesiącu, godz. 10.00
CENA: seans, ok 90 min. – wstęp wolny; warsztaty po seansie, ok. 90 min. – 20 zł obowiązują wcześniejsze zapisy   TERMINY: 20 X, 3 XI, 1 XII, 12 I, 9 II, 23 III
PIERWSZE SPOTKANIE: 20 X 2018

 

KIDS KITCHEN – WARSZTATY KULINARNE 2018/2019
PROWADZĄCY: JADWIGA MAJCHRZAK-ZAGRODNIK

ADRESACI: 6-13 lat
CENA: 35 zł/pojedyncza wejściówka
CZAS TRWANIA: wtorek, godz. 16.00-19.00 
TERMINY: 5X, 9XI, 7XII, 4 I, 1 II, 1III,  5IV,  24V
PIERWSZE SPOTKANIE: 5 X 2018

 

ŁATKA- SZKOŁA SZYCIA DLA DZIECI 2018/2019
PROWADZĄCY: JADWIGA MAJCHRZAK-ZAGRODNIK

ADRESACI: 7-12 lat
CENA: 30 zł/pojedyncza wejściówka
CZAS TRWANIA: piątek, godz. 16.00-19.00 
TERMINY: 26 X, 23 XI, 14 XII, 11 I, 15 II, 15 III,  19 IV,  10 V
PIERWSZE SPOTKANIE: 26 X 2018

 

 

OPA – OTWARTA PRACOWNIA ARTYSTYCZNA – WARSZTATY HOBBYSTYCZNE OBORNICKI OŚRODEK KULTURY  SEZON 2018/19

Na warsztaty obowiązują zapisy (tel. O.O.K 61 2961424/ 605600494  lub e.brodzinska@ook.oborniki.pl)

Warunkiem udziału w warsztatach jest dokonanie określonej wpłaty, najpóźniej do piątku poprzedzającego warsztat, do godz. 12.00. Po tym terminie nastąpi skreślenie z listy uczestników i miejsce otrzyma osoba z listy rezerwowej.

Podczas warsztatów obowiązuje Regulamin Obornickiego Ośrodka. Ilość miejsc ograniczona.  Wpłaty można regulować w sekretariacie O.O.K lub przelewem:

Konto O.O.K: PKO BANK POLSKI S.A nr 47 1020 4128 0000 1402 0007 0144

OBORNICKI OŚRODEK KULTURY   64-600 OBORNIKI   UL. ARMII POZNAŃ 18

PLANOWANE TERMINY:

17 X 2018r (środa) godz.15.30 – 19.00 KROSNO DIY – od tkania do beadingu                 

    Podczas spotkania wykonamy z półproduktów własne małe krosno. Takie krosno może być podstawą do wielu ciekawych technik m.in. tkania prostych form oraz beadingu, czyli techniki koralikowej na krośnie (tworzenie bransoletek, zakładek). W trakcie warsztatów spróbujemy swoich sił w jednym i w drugim. Użyte podczas spotkania krosna zostaną własnością uczestników. Krosno można wykorzystać w pracy pedagogicznej jak i dla własnej przyjemności.

KOSZT: 45 zł/os  prowadzenie: Dobromira Szydłowska

…………………………………

24 X 2018r (środa) godz. 17.00 – 20.00 SZYSZKI W ROLI GŁÓWNEJ                                     

Pełne uroku ozdoby jesienne dla domu i szkoły (ozdoby na drzwi, okno lub szafę z wykorzystaniem m.in. gotowych elementów – sarenki, zajączki, jelonki itp.)

KOSZT: 60 zł/os   prowadzenie: Jadwiga Majchrzak – Zagrodnik

………………………………..

7 XI 2018r (środa) godz.16.00 – 20.00   BOŻE NARODZENIE – MAGICZNE ŚWIĘTA.                 POLSKIE KOLĘDY W TAŃCU I INSTRUMENTACJI. 

 Okres Bożego Narodzenia to czas niezwykły. To prawdziwie magiczny czas: kolacja wigilijna z najbliższymi, rozmowy, wspólne śpiewanie kolęd. W warsztatach znalazły się takie polskie kolędy, jak: „Do szopy hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”. Warsztaty są przeznaczone dla osób pracujących z dziećmi w przedszkolu oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Różnorodny stopień trudności wykonawczych umożliwia dostosowanie repertuaru do możliwości dzieci. Propozycje ruchowe i instrumentacje kolęd, wzbogacą każde przedstawienie jasełkowe, dostarczając wiele radości i niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom, jak i publiczności.

KOSZT: 60 zł/os    prowadzenie: Małgorzata Wojtkowiak – KLANZA

…………………………………………

14 XI 2018r (środa) godz. 15.30 – 19.00 PRAWIE JAK GLINA – RÓŻNORODNOŚĆ MAS PLASTYCZNYCH                                                              

Praca z masami plastycznymi rozwija motorykę małą, wyobraźnię i jednocześnie wycisza i relaksuje. Nie zawsze mamy możliwość pracować w glinie, do wypału której potrzebny jest piec ceramiczny. Na szczęście mamy wybór z szerokiej palety innych mas: glin samoutwardzalnych, ciastoliny, zimnej porcelany czy mas polimerowych. Podczas spotkania zrobimy własną ciastolinę (bardzo podobną do tej komercyjnej),  zimną porcelanę oraz proste prace z gliny samoutwardzalnej.

KOSZT: 45 zł/os   prowadzenie: Dobromira Szydłowska

…………………………………….

28 XI 2018r (środa) godz. 16.00 – 20.00    BALONOWE LOVE DEKORACJE ŚWIĄTECZNO – ZIMOWE                 

 Balonowe love, czyli dekoracje, których nie można kupić w żadnym sklepie, nie można ich także schować na strych i zawiesić w kolejnym sezonie. Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, niczym świąteczna atmosfera. Podczas  warsztatu uczestnicy będą wykonywać bałwanki, czapki, choinki i balonowe cuda, które wzbudzą zachwyt nie tylko dzieci, ale także rodziców i rady pedagogicznej. Warsztaty wykorzystują technikę skręcania balonów. By uczestniczyć w zajęciach, nie jest potrzebne doświadczenie w skręcaniu balonów.

KOSZT: 65 zł/os     prowadzenie : Beata Frankiewicz – KLANZA

…………………………………….

5 XII 2018r(środa) godz.17.00 – 20.00 ŚWIĄTECZNY DOMEK                              

  Stylizowany na domek z piernika, wykonywany będzie z patyczków. Może stanowić piękną i nieszablonową dekorację świąteczną. Pomysł na działanie z dziećmi.

KOSZT: 45 zł/os     prowadzenie : Anna Dubisz

……………………………………..

19 XII 2018r (środa) godz> 17.00 – 20.00 CHOINKI NATURĄ UWITE                                      

   Choinki ze świerku na pieńku (z wykorzystaniem  m.in. kory i innych różnych materiałów). Uczestnik wykona dwie różne choinki, które oczywiście zabierze ze sobą do domu.

KOSZT: 60 zł/os       prowadzenie: Jadwiga Majchrzak – Zagrodnik

…………………………………….

9 I 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00    WSPOMNIENIA SPOD TRZEPAKA. TAŃCE I ZABAWY Z NASZEGO DZIECIŃSTWA

Trzepak posiadał jakąś tajemną moc, która jak magnez ściągała wszystkich z najdalszych zakamarków podwórka. Bazując na zabawach z naszego dzieciństwa i naszych rodziców stworzono propozycje, które wzbogacą warsztat pracy nauczyciela o gry i tańce wspomagające wszechstronny rozwój dziecka. W działaniach budzących w nas ciepłe wspomnienia towarzyszyć nam będą postacie i muzyka z dawnych dobranocek (Bolek i Lolek, Makowa Panienka, Bajki i mchu i paproci). Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli i szkół, którzy szukają inspiracji do pracy z dziećmi.

KOSZT: 60 zł/os        prowadzenie: Małgorzata Sikora – KLANZA

……………………………………..

13 II 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00   BALONOWE LOVE  DEKORACJE WIOSENNO- WIELKANOCNE                 

  Kwiaty, żabki, zajączki, koszyczki i kurczaki czyli balonowe love tym razem w wiosenno- wielkanocnej odsłonie. Dekoracje, które wywołają uśmiech nie tylko na twarzy dzieci. Pełne uroku i jedyne w swoim rodzaju. Warsztat wykorzystuje technikę skręcania balonów. By uczestniczyć w zajęciach, nie jest potrzebne doświadczenie w skręcaniu balonów.

KOSZT: 65 zł/os      prowadzenie : Beata Frankiewicz – KLANZA

……………………………………

6 III 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00     ZOSTAŃ OPOWIADACZEM!  FENOMEN SŁOWA   MÓWIONEGO I JEGO WPŁYWU NA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM    I WCZESNOSZKOLNYM.                                                                                                             

  Uczestnik warsztatów albo odkryje swój talent opowiadacza, albo utwierdzi się w przekonaniu, że bezpośredni kontakt z dziećmi w formie przekazu ustnego ma znaczący wpływ na ich rozwój (kontakt wzrokowy, swoboda w modelowaniu głosem, ekspresja uczuć etc). Nauczyciel będzie próbował w codziennej pracy tworzyć „opowieści” do nowych pojęć matematycznych (np. Opowieść o tabliczce mnożenia), do zadań ortograficznych (np. Historia jednej kreseczki), czy nawet wydarzeń, które miały miejsce w klasie (np. O trzech takich, co się ciągle spóźniali). W programie: opowiadanie dzieciom- zasady opowiadania, sposoby na aktywne słuchanie, wzbogacanie relacji z dziećmi, słowo mówione i opowieść jako narzędzie wychowawcze; historie z różnych stron świata, bajki rozwojowe i legendy z Ameryki Środkowej- projekty Stowarzyszenia Jeden Świat, w których autorka warsztatów uczestniczyła i uczestniczy. Warsztaty przeznaczone są dla studentów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych słowem mówionym.

KOSZT: 60 zł/os    prowadzenie: Małgorzata Swędrowska  – KLANZA

………………………………….

20 III 2019r (środa) godz. 17.00 – 20.00  WIELKANOCNE  DEKORACJE  STOŁU                       

   Jaka powinna być dekoracja świątecznego stołu? Tradycyjna? Elegancka? Nowoczesna? Modna? Kolorowa? Wiosenna? Dopasowana do wnętrza? Będzie taka, jaką wymyślimy. Na warsztatach m.in. zajączki z serwetek, jajko, piękne ozdoby z tiulu i wiele nowych, łatwych do wykonania dodatków, które  spowodują, że twój stół świąteczny będzie wyjątkowy.

KOSZT: 45 zł/os           prowadzenie: Anna Dubisz

………………………………….

10 IV 2019r (środa) godz. 17.00 – 20.00  WIELKANOCNE  KOMPOZYCJE Z  WYKORZYSTANIEM  DONIC I  ŁUPEK                                

   Nowe pomysły na dekoracje. Wszystkie potrzebne materiały wliczone w cenę warsztatu. Własnoręcznie wykonane prace, uczestnik zabiera do domu.

KOSZT: 60 zł/os       prowadzenie: Jadwiga Majchrzak – Zagrodnik

……………………………….

24 IV 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00  BIEDRONECZKI SĄ W KROPECZKI.

PROSTE TAŃCE DO POLSKICH UTWORÓW             

    Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową, są doskonałą formą aktywności fizycznej. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje, a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera i grupę. Celem warsztatów jest nauka prostych układów choreograficznych z rekwizytami do polskich piosenek z lat 60. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi, pracowników świetlic środowiskowych itd.

KOSZT: 60 zł/os          prowadzenie: Małgorzata Sikora – KLANZA

 

 

                                                     SERDECZNIE ZAPRASZAMY