OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

INNE ZAJĘCIA HOBBYSTYCZNE

PORANKI FILMOWE DLA DZIECI 2018/2019
KOORDYNATOR: JADWIGA MAJCHRZAK-ZAGRODNIK

ADRESACI: od 6 lat
CZAS TRWANIA: sobota, raz w miesiącu, godz. 10.00
CENA: seans, ok 90 min. – wstęp wolny; warsztaty po seansie, ok. 90 min. – 20 zł obowiązują wcześniejsze zapisy   TERMINY: 20 X, 3 XI, 1 XII, 12 I, 9 II, 23 III
PIERWSZE SPOTKANIE: 20 X 2018

 

KIDS KITCHEN – WARSZTATY KULINARNE 2018/2019
PROWADZĄCY: JADWIGA MAJCHRZAK-ZAGRODNIK

ADRESACI: 6-13 lat
CENA: 35 zł/pojedyncza wejściówka
CZAS TRWANIA: wtorek, godz. 16.00-19.00 
TERMINY: 5X, 9XI, 7XII, 4 I, 1 II, 1III,  5IV,  24V
PIERWSZE SPOTKANIE: 5 X 2018

 

ŁATKA- SZKOŁA SZYCIA DLA DZIECI 2018/2019
PROWADZĄCY: JADWIGA MAJCHRZAK-ZAGRODNIK

ADRESACI: 7-12 lat
CENA: 30 zł/pojedyncza wejściówka
CZAS TRWANIA: piątek, godz. 16.00-19.00 
TERMINY: 26 X, 23 XI, 14 XII, 11 I, 15 II, 15 III,  19 IV,  10 V
PIERWSZE SPOTKANIE: 26 X 2018

 

 

OPA – OTWARTA PRACOWNIA ARTYSTYCZNA – WARSZTATY HOBBYSTYCZNE OBORNICKI OŚRODEK KULTURY  SEZON 2018/19

Na warsztaty obowiązują zapisy (tel. O.O.K 61 2961424/ 605600494  lub e.brodzinska@ook.oborniki.pl)

Warunkiem udziału w warsztatach jest dokonanie określonej wpłaty, najpóźniej do piątku poprzedzającego warsztat, do godz. 12.00. Po tym terminie nastąpi skreślenie z listy uczestników i miejsce otrzyma osoba z listy rezerwowej.

Podczas warsztatów obowiązuje Regulamin Obornickiego Ośrodka. Ilość miejsc ograniczona.  Wpłaty można regulować w sekretariacie O.O.K lub przelewem:

Konto O.O.K: PKO BANK POLSKI S.A nr 47 1020 4128 0000 1402 0007 0144

OBORNICKI OŚRODEK KULTURY   64-600 OBORNIKI   UL. ARMII POZNAŃ 18

PLANOWANE TERMINY:

17 X 2018r (środa) godz.15.30 – 19.00 KROSNO DIY – od tkania do beadingu                 

    Podczas spotkania wykonamy z półproduktów własne małe krosno. Takie krosno może być podstawą do wielu ciekawych technik m.in. tkania prostych form oraz beadingu, czyli techniki koralikowej na krośnie (tworzenie bransoletek, zakładek). W trakcie warsztatów spróbujemy swoich sił w jednym i w drugim. Użyte podczas spotkania krosna zostaną własnością uczestników. Krosno można wykorzystać w pracy pedagogicznej jak i dla własnej przyjemności.

KOSZT: 45 zł/os  prowadzenie: Dobromira Szydłowska

…………………………………

24 X 2018r (środa) godz. 17.00 – 20.00 SZYSZKI W ROLI GŁÓWNEJ                                     

Pełne uroku ozdoby jesienne dla domu i szkoły (ozdoby na drzwi, okno lub szafę z wykorzystaniem m.in. gotowych elementów – sarenki, zajączki, jelonki itp.)

KOSZT: 60 zł/os   prowadzenie: Jadwiga Majchrzak – Zagrodnik

………………………………..

7 XI 2018r (środa) godz.16.00 – 20.00   BOŻE NARODZENIE – MAGICZNE ŚWIĘTA.                 POLSKIE KOLĘDY W TAŃCU I INSTRUMENTACJI. 

 Okres Bożego Narodzenia to czas niezwykły. To prawdziwie magiczny czas: kolacja wigilijna z najbliższymi, rozmowy, wspólne śpiewanie kolęd. W warsztatach znalazły się takie polskie kolędy, jak: „Do szopy hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”. Warsztaty są przeznaczone dla osób pracujących z dziećmi w przedszkolu oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Różnorodny stopień trudności wykonawczych umożliwia dostosowanie repertuaru do możliwości dzieci. Propozycje ruchowe i instrumentacje kolęd, wzbogacą każde przedstawienie jasełkowe, dostarczając wiele radości i niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom, jak i publiczności.

KOSZT: 60 zł/os    prowadzenie: Małgorzata Wojtkowiak – KLANZA

…………………………………………

14 XI 2018r (środa) godz. 15.30 – 19.00 PRAWIE JAK GLINA – RÓŻNORODNOŚĆ MAS PLASTYCZNYCH                                                              

Praca z masami plastycznymi rozwija motorykę małą, wyobraźnię i jednocześnie wycisza i relaksuje. Nie zawsze mamy możliwość pracować w glinie, do wypału której potrzebny jest piec ceramiczny. Na szczęście mamy wybór z szerokiej palety innych mas: glin samoutwardzalnych, ciastoliny, zimnej porcelany czy mas polimerowych. Podczas spotkania zrobimy własną ciastolinę (bardzo podobną do tej komercyjnej),  zimną porcelanę oraz proste prace z gliny samoutwardzalnej.

KOSZT: 45 zł/os   prowadzenie: Dobromira Szydłowska

…………………………………….

28 XI 2018r (środa) godz. 16.00 – 20.00    BALONOWE LOVE DEKORACJE ŚWIĄTECZNO – ZIMOWE                 

 Balonowe love, czyli dekoracje, których nie można kupić w żadnym sklepie, nie można ich także schować na strych i zawiesić w kolejnym sezonie. Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, niczym świąteczna atmosfera. Podczas  warsztatu uczestnicy będą wykonywać bałwanki, czapki, choinki i balonowe cuda, które wzbudzą zachwyt nie tylko dzieci, ale także rodziców i rady pedagogicznej. Warsztaty wykorzystują technikę skręcania balonów. By uczestniczyć w zajęciach, nie jest potrzebne doświadczenie w skręcaniu balonów.

KOSZT: 65 zł/os     prowadzenie : Beata Frankiewicz – KLANZA

…………………………………….

5 XII 2018r(środa) godz.17.00 – 20.00 ŚWIĄTECZNY DOMEK                              

  Stylizowany na domek z piernika, wykonywany będzie z patyczków. Może stanowić piękną i nieszablonową dekorację świąteczną. Pomysł na działanie z dziećmi.

KOSZT: 45 zł/os     prowadzenie : Anna Dubisz

……………………………………..

19 XII 2018r (środa) godz> 17.00 – 20.00 CHOINKI NATURĄ UWITE                                      

   Choinki ze świerku na pieńku (z wykorzystaniem  m.in. kory i innych różnych materiałów). Uczestnik wykona dwie różne choinki, które oczywiście zabierze ze sobą do domu.

KOSZT: 60 zł/os       prowadzenie: Jadwiga Majchrzak – Zagrodnik

…………………………………….

9 I 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00    WSPOMNIENIA SPOD TRZEPAKA. TAŃCE I ZABAWY Z NASZEGO DZIECIŃSTWA

Trzepak posiadał jakąś tajemną moc, która jak magnez ściągała wszystkich z najdalszych zakamarków podwórka. Bazując na zabawach z naszego dzieciństwa i naszych rodziców stworzono propozycje, które wzbogacą warsztat pracy nauczyciela o gry i tańce wspomagające wszechstronny rozwój dziecka. W działaniach budzących w nas ciepłe wspomnienia towarzyszyć nam będą postacie i muzyka z dawnych dobranocek (Bolek i Lolek, Makowa Panienka, Bajki i mchu i paproci). Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli i szkół, którzy szukają inspiracji do pracy z dziećmi.

KOSZT: 60 zł/os        prowadzenie: Małgorzata Sikora – KLANZA

……………………………………..

13 II 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00   BALONOWE LOVE  DEKORACJE WIOSENNO- WIELKANOCNE                 

  Kwiaty, żabki, zajączki, koszyczki i kurczaki czyli balonowe love tym razem w wiosenno- wielkanocnej odsłonie. Dekoracje, które wywołają uśmiech nie tylko na twarzy dzieci. Pełne uroku i jedyne w swoim rodzaju. Warsztat wykorzystuje technikę skręcania balonów. By uczestniczyć w zajęciach, nie jest potrzebne doświadczenie w skręcaniu balonów.

KOSZT: 65 zł/os      prowadzenie : Beata Frankiewicz – KLANZA

……………………………………

6 III 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00     ZOSTAŃ OPOWIADACZEM!  FENOMEN SŁOWA   MÓWIONEGO I JEGO WPŁYWU NA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM    I WCZESNOSZKOLNYM.                                                                                                             

  Uczestnik warsztatów albo odkryje swój talent opowiadacza, albo utwierdzi się w przekonaniu, że bezpośredni kontakt z dziećmi w formie przekazu ustnego ma znaczący wpływ na ich rozwój (kontakt wzrokowy, swoboda w modelowaniu głosem, ekspresja uczuć etc). Nauczyciel będzie próbował w codziennej pracy tworzyć „opowieści” do nowych pojęć matematycznych (np. Opowieść o tabliczce mnożenia), do zadań ortograficznych (np. Historia jednej kreseczki), czy nawet wydarzeń, które miały miejsce w klasie (np. O trzech takich, co się ciągle spóźniali). W programie: opowiadanie dzieciom- zasady opowiadania, sposoby na aktywne słuchanie, wzbogacanie relacji z dziećmi, słowo mówione i opowieść jako narzędzie wychowawcze; historie z różnych stron świata, bajki rozwojowe i legendy z Ameryki Środkowej- projekty Stowarzyszenia Jeden Świat, w których autorka warsztatów uczestniczyła i uczestniczy. Warsztaty przeznaczone są dla studentów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych słowem mówionym.

KOSZT: 60 zł/os    prowadzenie: Małgorzata Swędrowska  – KLANZA

………………………………….

20 III 2019r (środa) godz. 17.00 – 20.00  WIELKANOCNE  DEKORACJE  STOŁU                       

   Jaka powinna być dekoracja świątecznego stołu? Tradycyjna? Elegancka? Nowoczesna? Modna? Kolorowa? Wiosenna? Dopasowana do wnętrza? Będzie taka, jaką wymyślimy. Na warsztatach m.in. zajączki z serwetek, jajko, piękne ozdoby z tiulu i wiele nowych, łatwych do wykonania dodatków, które  spowodują, że twój stół świąteczny będzie wyjątkowy.

KOSZT: 45 zł/os           prowadzenie: Anna Dubisz

………………………………….

10 IV 2019r (środa) godz. 17.00 – 20.00  WIELKANOCNE  KOMPOZYCJE Z  WYKORZYSTANIEM  DONIC I  ŁUPEK                                

   Nowe pomysły na dekoracje. Wszystkie potrzebne materiały wliczone w cenę warsztatu. Własnoręcznie wykonane prace, uczestnik zabiera do domu.

KOSZT: 60 zł/os       prowadzenie: Jadwiga Majchrzak – Zagrodnik

……………………………….

24 IV 2019r (środa) godz. 16.00 – 20.00  BIEDRONECZKI SĄ W KROPECZKI.

PROSTE TAŃCE DO POLSKICH UTWORÓW             

    Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową, są doskonałą formą aktywności fizycznej. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje, a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera i grupę. Celem warsztatów jest nauka prostych układów choreograficznych z rekwizytami do polskich piosenek z lat 60. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi, pracowników świetlic środowiskowych itd.

KOSZT: 60 zł/os          prowadzenie: Małgorzata Sikora – KLANZA

 

 

                                                     SERDECZNIE ZAPRASZAMY