OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

W HOŁDZIE GÓRALSKIEMU PAPIEŻOWI – TREBUNIE TUTKI (03.05.2020)

Wielki koncert w hołdzie Wielkiemu Polakowi z okazji 100. rocznicy urodzin! „Nuty Wielkiego Pasterza” to wyjątkowy program przygotowany specjalnie na cześć świętego Jana Pawła II, przez najbardziej znany zespół góralski w Polsce „Trebunie Tutki”. Już 3 maja 2020 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury będzie można usłyszeć nie tylko wspaniałą muzykę, ale także ciekawe i wesołe anegdoty związane z osobą Ojca Świętego. „Trebunie Tutki” to muzykująca od pokoleń rodzina, szczególnie związana z polskim Papieżem, już od czasów kiedy Karol Wojtyła był biskupem krakowskim; zespół wiele razy odwiedzał Ojca Świętego w Watykanie. Inspiracją do przygotowania programu koncertowego „Nuty Wielkiego Pasterza”były słowa Jana Pawła II, które skierował kiedyś do górali:

” Chociaż moją Ojczyzną jest cała Polska i wszystko, co jest polskie, to jednak z tą częścią Ojczyzny, skąd pochodzicie byłem szczególnie blisko związany, bo tam się urodziłem, tam spędziłem prawie całe moje życie, tam zostałem powołany do kapłaństwa i biskupstwa, i byłem waszym biskupem, góralskim biskupem i góralskim kardynałem, a na końcu zostałem góralskim papieżem. Tegoście się nie spodziewali, ani ja…”

Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny były dla wielu Polaków szczególnymi chwilami; w zbiorowej pamięci najbardziej utkwiły te z Podhala. „Trebunie Tutki” witały Jana Pawła II w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach i pod Wielką Krokwią; wtedy to górale z różnych regionów Polski złożyli Janowi Pawłowi II hołd; Papież powiedział: „Na Was zawsze można liczyć”. Wstęp na koncert w sali widowiskowej OOK 25 zł; bilety dostępne w sekretariacie OOK. Zapraszamy.