OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Teatr Polska

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej.

W ramach projektu w Obornikach wystawione zostaną dwa spektakle:

2.10.2014, 19:00
MARZENIE NATASZY
reż. Nikołaj Kolada
TEATR im. STEFANA JARACZA z ŁODZI

28.10.2014, 18:00
PISZCZYK
reż. Piotr Ratajczak
TEATR POLSKI z POZNANIA

Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Program ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez „Redutę” Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tym roku program Teatr Polska organizowany jest po raz szósty. Katalog edycji 2014 dostępny jest na stronie: www.polska.e-teatr.pl/program/

W ubiegłym roku gościliśmy:

11.09.2013
KALINO MALINO CZERWONA JAGODO
reż. IGOR GORZKOWSKI
STUDIO TEATRALNE KOŁO Z WARSZAWY

10.10.2013, 19:00
ZBRODNIA
EWELINA MARCINIAK
TEATR POLSKI Z BIELSKA-BIAŁEJ

Pokazy spektakli realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.