OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Sekcja brydża sportowego

Sezon 2019/20       Spotkania Sekcji Brydża Sportowego OOK odbywają się w każdy piątek w godz. 17.00 – 22.00. Wszyscy chętni (także nowicjusze! ) są mile widziani!

 

20 lat! Tak długa jest już historia Sekcji Brydża Sportowego OOK. Z tej okazji 28.12.2018 r. odbył się w OOK Turniej Rocznicowy, na którym oprócz samego brydża nie zabrakło wspomnień, lampki szampana a także podziękowań dla dyrektora OOK za wieloletnie wspieranie sekcji.

Brydżyści w Obornikach byli jednak aktywni już znacznie wcześnie. W latach 60-tych pod opieką Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, a w latach 70-tych przy zakładach Metalplast, gdzie przy dużym zaangażowanie Tadeusza Harasymczuka powstała drużyna „Metalplast”.

Po rozpadzie tej formacji nastąpiła kilkuletnia przerwa. Pod koniec lat 90-tych zawiązała się jednak nowa grupa, która spotykała się pierwotnie w siedzibie Straży Pożarnej. W roku 1998 grupa ta przeniosła się do Ośrodka Kultury, gdzie oficjalnie utworzono drużynę OOK Oborniki. Od samego początku grupa ta uczestniczyła aktywnie w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Brydża Sportowego oraz w lokalnych turniejach.

W 2001 roku, przy udziale  brydżystów z OOK Oborniki zapoczątkowano cotygodniowe  Turnieje Międzygminne w Obornikach, Murowanej Goślinie, Skokach i Rogoźnie. Turnieje te  organizowane są po dzień dzisiejszy (w Obornikach w każdy czwarty poniedziałek miesiąca w klubie OOK).