OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

POZNAJ (NIE)ZNAJOMYCH (11.10.2019)

Ostaszewska, Kot, Smutniak, Simlat, Domańska to bez wątpienia gorące nazwiska polskiego kina. Jeśli to mało, posłuchajmy informacji o treści filmu:

(Nie)znajomi to remake włoskiego hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Podobniej jak w oryginale, tak i w polskiej jego wersji chodzi o rodzaj gry towarzyskiej:

Zasady są proste: do stołu siadają trzy pary i jeden singiel, a kiedy wszyscy objedzą się już wegetariańskimi daniami i znudzi im się nowobogacka etykieta, na stole lądują telefony. To gra w otwarte karty: każdy sms zostaje odczytany na głos, a każda rozmowa odbywa się pod czujnym okiem współbiesiadników. Niektórzy zachowują pokerową twarz, inni próbują wciągać sojuszników w akty podwójnej lojalności, jeszcze inni pocą się i nerwowo spoglądają na wyświetlacz. Wszyscy twierdzą, że nie mają nic do ukrycia i – jak nietrudno się domyślić – wszyscy kłamią. Kiedy telefony zaczynają dzwonić, a kolejne podsłuchane rozmowy zamieniają się w materiał dowodowy, iluzja dostatniego, uporządkowanego życia rozpada się jak domek z kart.