OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Obornicka Orkiestra Dęta

trObornicka Orkiestra Dęta prowadzi zajęcia muzyczne z zakresu: kształcenia słuchu; rytmiki; nauki gry na instrumentach dętych, takich jak: flet, saxofon, trąbka, puzon, tuba; nauki gry na instrumentach perkusyjnych; choreografii marszowej i tańca (grupa tamburmajorek).

***
KAPELMISTRZ:
KRZYSZTOF WARGUŁA

ADRESACI: bez ograniczeń wiekowych

CZAS TRWANIA: w zależności od sekcji
CENA: bezpłatne

Instruktorzy sekcji instrumentalnej: Krzysztof Warguła, Ryszard Janusz, Tomasz Kaczor
Instruktor sekcji tamburmajorek: Małgorzata Szymańska
Instruktor grupy rytmicznej: Małgorzata Forysiak


PONIEDZIAŁEK

17.00 – tamburmajorki
17.30 – zajęcia w klasie perkusji
17.30 – zajęcia w klasie puzon, tuba

WTOREK
16.00 – zajęcia w klasie saksofon, flet
17.00 – kształcenie słuchu
17.00 – zajęcia w klasie trąbki; zajęcia sekcyjne;
próba małej orkiestry; zajęcia z gitary basowej

ŚRODA
15.30 – rytmika
16.00 – zajęcia w klasie saksofon, flet

CZWARTEK
17.00 – tamburmajorki;
kształcenie słuchu dla zaawansowanych połączone z historią muzyki

PIĄTEK
16.00 – zajęcia w sekcjach
18.00 – próba dużej orkiestry

SOBOTA
Zajęcia ruchome (dla osób chcących mieć dodatkowe lekcje);
tamburmajorki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Obornicka Orkiestra Dęta jest kontynuatorką obornickich tradycji muzycznych pochodzących jeszcze z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie funkcjonuje przy Obornickim Ośrodku Kultury.

W listopadzie 1997 roku kapelmistrzem Obornickiej Orkiestry Dętej został Krzysztof Warguła – dyrygent, instrumentalista, kompozytor, aranżer. Stawiając w szczególności na młodzież i dzieci, w krótkim czasie powiększył skład orkiestry z kilkorga do kilkudziesięciu czynnych muzyków. Wprowadził zespół Tamburmajorek oraz znacznie rozszerzył repertuar, proponując swoim odbiorcom utwory różnych gatunków muzycznych: od Bacha po Jacksona.

Prezesem i dobrym duchem orkiestry jest Katarzyna Kellner.

Do osiągnięć artystycznych Orkiestry należy m.in.: nagranie muzyki do teatralnej sztuki pt. „Wesołe Miasteczko” w reż. Sławomira Fabickiego, I miejsce za „Marsz Koncertowy” w konkursie im. Rajmunda Gronowskiego w Swarzędzu, udział w przeglądach polskich orkiestr dętych, udział i organizacja akcji charytatywnych.

Koncerty niejednokrotnie zaskakują nietypową formą, łączeniem różnych podmiotów muzycznych. Z inicjatywy kapelmistrza grupa współpracuje z profesjonalnymi muzykami oraz amatorami: Maciejem Markiewiczem z duetu „M-2”, Bogdanem Chołdrychem,  Darią Krzysztoń, Łukaszem Serwą, Krzysztofem Kożuchem, Aliną Mazur, chórami – „Con Brio”, „Cantilena” i „Wileńskim”.

Przy Obornickiej Orkiestrze Dętej odbywają się również zajęcia rytmiczne dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Spotkania mają charakter otwarty. Chętni spotykają się co środę o godzinie 15.30. Starannie dobrane muzyczne ćwiczenia i zabawy przygotowują dzieci do żywego kontaktu z muzyką, rozwijają wyobraźnię muzyczną i wrażliwość na sztukę, uczą koncentracji, rozwijają inwencję twórczą. Podczas cotygodniowych zajęć dzieci eksperymentują z rytmem, wykorzystując to tego również własne ciało, doskonalą koordynację ruchową oraz sprawność manualną, uczestniczą w ćwiczeniach rozwijających świadomość ciała, improwizują na instrumentach perkusyjnych, poznają bogactwo świata dźwięku.

 Przejdź do galerii >>