OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

MUZYCZNE WIECZORY W PARKU OOK (08,15,22.08.2020)

„Muzyka w Raju” to festiwal muzyki dawnej, który odbywa się nieprzerwanie od roku 2003 na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego w Gościkowie-Paradyżu, na ziemi Lubuskiej. Gromadzi czołowych wykonawców muzyki dawnej z całego świata, przyciąga tysiące słuchaczy z Polski i z zagranicy, a transmisje i retransmisje radiowe docierają do milionów melomanów na całym świecie.

W roku 2020 miała odbyć się XVIII edycja festiwalu ale pandemia uniemożliwiła jego realizację w zaplanowanej formie.

W oparciu o zasoby z poprzednich edycji  organizatorzy postanowili jednak zaproponować w okresie od 7 do 23 sierpnia internetową,  dostępną dla melomanów na całym świecie, wersję festiwalu, polegającą na codziennym streamingu premierowych filmów zarejestrowanych w czasie poprzednich edycji festiwalu w latach 2016, 2018 i 2019.

Jednocześnie mieszkańcy Ziemi Lubuskiej oraz Wielkopolski oraz Dolnego Śląska mają możliwość obejrzenia filmów w czasie specjalnych projekcji orgaznizowanych we współpracy z lokalnymi parterami. W różnych miejscowościach projekcje przybierają różną formę – od pojedynczych seansów po kilkudniowe mini festiwale. Projekcje odbywają się zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

Do OOK na projekcje muzyczne  zapraszamy w trzy kolejne sobotnie wieczory:  08, 15 i 23 sierpnia. Muzyka  będzie rozbrzmiewać w parku od godziny 21.00

Mecenasem projektu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego Głównym Partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.