OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

Aktualności

Klub motocyklowy „Jastrzębie Dróg”

Początki sekcji Motocykli Ciężkich Jastrzębie Dróg sięga roku 2007. Do tego czasu było wielu jeźdźców i kilka amazonek, którzy jeździli osobno. Bywało nawet, będąc z tych samych miejscowości, nie znali swoich, de facto ekstremalnych, zainteresowań. Od 2007 roku zaczęliśmy wspólnie umawiać się na przejażdżki. Zdarzały się również dalsze wyjazdy jak np. Dziesiąty Zlot V2 w Wenecji.
Rok 2008 był rokiem przełomowym. Podczas zlotu w Błażejewku okazało się, że są również inni pasjonaci z tych rejonów. Ustalono wtedy, że czas najwyższy się zebrać i stworzyć sekcję w Obornikach. Pierwsze spotkanie, podczas którego odbywały się długie debaty, zostało zorganizowane w Rożnowie. Skutkiem kolejnych zebrań była organizacja Pierwszej Parady Motocykli w Obornikach. Wystąpiono w niej pod nazwą „Hawk of Road Free Moto Group”. Parada rozpoczęła się na dworcu PKS a zakończyła w Obornickim Ośrodku Kultury, który zaoferował gościnę i pomoc organizacyjną. W paradzie wzięło udział około 130 motocykli różnych rodzajów.
Następnie odbyło się zebranie założycielskie, na którym została przyjęta oficjalna nazwa „ Sekcja Motocykli Ciężkich Jastrzębie Dróg Oborniki” oraz uchwalono regulamin sekcji gdzie zapisano dewizę, którą będzie się kierować w swojej działalności sekcja a brzmi ona:
„WOLNOŚĆ-RÓWNOŚĆ I BRATERSTWO MOTOCYKLISTÓW”.
Zatwierdzono również godło oraz flagę klubu. Logo przedstawia sylwetkę jastrzębia z rozpostartymi skrzydłami na tle niebieskiego nieba – wpisane to zostało w koło motocykla. Symbolizuje ono wolność, swobodę, przestrzeń i naszą miłość do „dwóch kółek”. Kolor czarny flagi jest tradycyjnym kolorem braci motocyklowej.
Pierwsza grupa założycielska sekcji motocyklowej liczyła na koniec sezonu 41 osób. Od tego czasu odbywają się regularnie spotkania, wspólne wypady, msze święte, ogniska kończące sezon oraz spotkania opłatkowe.

Zapraszamy na oficjalną stronę Klubu Jastrzębie Dróg >>