OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Cantilena

Obornicki chór “Cantilena” powstał w 1977 roku z inicjatywy księdza Wiesława Kondratowicza przy parafii św. Józefa w Obornikach. Przez prawie 30 lat funkcję dyrygenta pełnił Józef Czypek, a obecnie obornicki chór prowadzi Tomasz Wyrzykowski.

Repertuar chóru jest różnorodny, ponieważ składa się on z pieśni świeckich, a także religijnych. Celem stowarzyszenia od wielu lat jest rozwijanie i propagowanie kultury, twórczości muzycznej w Polsce oraz za granicą. Zespół zainicjował a później kontynuował przez wiele lat koncerty charytatywne na rzecz chorych dzieci, miejscowego szpitala i kościołów w Obornikach.

 

22 października 2017 r. odbył się wyjątkowy, jubileuszowy koncert “Cantileny” w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Obornikach, na który wybrało się wielu mieszkańców naszej gminy. To niezwykłe spotkanie było pełne wzruszeń, podniosłych tonów oraz wspomnień. Podczas jubileuszu został wyróżniony dyrygent Tomasz Wyrzykowski, któremu za pracę i zasługi przyznano Medal „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”

https://pl-pl.facebook.com/cantilenaoborniki/