OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Artysta Stąd

Nagroda honorowa „Artysta stąd.Zasłużony dla życia kulturalnego Obornik” przyznawana jest od roku 2013.

Jest celem jest zwrócenie uwagi na osiągnięcia artystyczne mieszkańców naszego miasta. Wręczenie nagrody odbywa się zawsze w trakcie koncertu „Jesteśmy stąd” – gali artystów obornickich.

Laureatami poprzednich edycji nagrody byli:

 

 

2019- Marcin Piotrowski „Liber”

Raper i autor tekstów, były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. W 2012 roku wziął udział w programie telewizyjnym  „Bitwa na głosy” z Obornicka grupa i zajął 3 miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018- Iwona Markiewicz 

 

Dyplomowana zawodowa tancerka, absolwentka Szkoły Baletowej w Poznaniu. Od 1994 r. założycielka, dyrektor, choreograf, instruktor i manager Szkoły Ruchu i Tańca Kontrast.Kochany i ceniony przez uczniów pedagog.Emanująca pasją i pozytywną energią. Prowadząc od przeszło 20 lat  zajęcia taneczne w naszym mieście, wychowała setki adeptów sztuki tanecznej ucząc ich gracji, wdzięku, wrażliwości na muzykę, ale także dyscypliny, wytrwałości i sumienności.

 

 

 

 

 

 

 

 

2017- Robert Baum

Animator, perkusista, basista, gitarzysta, realizator dźwięku i kompozytor.

Nagrodzony za  wytrwałe promowanie dobrego smaku w muzyce  Robert Baum rozpoczął   przygodę z muzyką  pod koniec lat  80 – tych, kiedy współtworzył zespół „Bes klamek”.  Na początku lat 90 – tych  Robert Baum powołał wraz z kolegami do istnienia grupę „Graviora manent” (najgorsze dopiero nadejdzie), później przyszedł czas na „Andisz” i chyba największy sukces, udział w audycji, koncert na żywo, w radiowej Trójce, po wydaniu drugiej płyty przez muzyków. Później powstawały kolejne projekty: „Flower power”, „Mental seams”   „Ostatni rejs”, „Ojcowie” i „Quiet Baloon”. Właśnie z tą formacją, przy udziale znakomitych kolegów Robert przygotował ubiegłoroczny  i tegoroczny koncert w ramach cyklu „Jesteśmy stąd”, W ubiegłym roku nagrał z zespołem płytę, która zdobyła duże uznanie Oborniczan i nie tylko.

 

2016 – Witold Żuromski

Wieloletni instruktor OOK, organizator warsztatów instrumentalnych, inicjator koncertów bluesowych, jazzowych i rockowych, współpracuje z takimi artystami, jak Iwona Loranc, Marek Raduli, Kasia Wilk, Jacek Królik, Tomasz Łosowski, Marek Napiórkowski czy Wojciech Korda, warto wspomnieć, że udziela także koncertów w wielu miejscach w Polsce a także i na antenie (m.in. w Radiowej Tróce.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 – Marcin Samolczyk

Członek zespołów „Ubodzy Krewni”, „Mechaniczna Pyra”, przez szereg lat współpracujący z Bogdanem Smoleniem, artysta kabaretowy, wokalista, multiinstrumentalista, konferansjer, od lat związany z Obornickim Ośrodkiem Kultury, gdzie przygotowuje m.in. Przegląd Talentów Muzycznych mikroFONIA, Galę Artystów Obornickich „Jesteśmy stąd”, „Muzyczne Zaduszki” i wiele innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014 – Lech Czaban

Założyciel i lider zespołu „Ubodzy Krewni”, który w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zdobywał laury na wielu konkursach i festiwalach, wokalista, instrumentalista, konferansjer, artysta kabaretowy, twórca skeczy, happeningów i scenariuszy imprez; w latach 70-tych i 80-tych współpracujący z Obornickim Ośrodkiem Kultury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013 – Jerzy Pilarski

Muzyk, instruktor, animator życia kulturalnego, przez wiele lat związany z Obornicką Orkiestrą Dętą obecnie członek i kierownik organizacyjny zespołu Brass Band Oborniki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin ARTYSTA STĄD

Załącznik nr 2 – wniosek