OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

YT
OOK REPORTER

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Akademia odkrywców

6 – 12 lat

Cykl spotkań, wykładów, warsztatów dla ciekawskich. Zgodnie z ideą uniwersytecką, dotyczą wielu dziedzin nauki. Uczestnik otrzymuje indeks, a po każdym spotkaniu wpis prowadzącego potwierdzający zaliczenie tematu. Spotkania prowadzone przez doświadczonych naukowców, ekspertów, wykładowców i  pasjonatów rozwijają dziecięcą ciekawość oraz twórczy potencjał. Młodzi odkrywcy szukają odpowiedzi na intrygujące pytania, eksperymentują i rozwiązują zadania. Odkrywają prawa rządzące światem pogłębiając wiedzę, kreatywne myślenie i kompetencje społeczne. Szeroki wachlarz nauk sprzyja temu, by w każdym sezonie, dzieci mogły poznawać inne dyscypliny i dziedziny wiedzy. Być może to mini studiowanie  będzie początkiem wielkiej pasji a nowoczesne metody edukacji zachęcą do ciągłego poznawania i odkrywania otaczającego nas świata.     

Koordynator: Elżbieta Brodzińska

SEZON 2019/20   

sobota, 1 x miesiąc, godz. 9.00 – 10.30 (90 minut)

Misja na pasję – NATURA

Cykl zajęć obejmuje 8 spotkań 1,5 godzinnych, gdzie każdy uczestnik odkryje na nowo otoczenie w którym przebywa każdego dnia. Zajęcia zapewnią edukację poprzez wszystkie zmysły, a także dobrą zabawę. Spotkania poprowadzi Monika Bykowska KULNATURA  – biolog, przyrodnik, pedagog oraz animator.

Przyroda tęczą malowana  (październik 2019) Przyjrzymy się bliżej wzorom i kolorom prosto spod pędzla natury. Zachwycimy się nietuzinkową ekspresją barw podczas jesieni. Skąd biorą się tak fikuśne kształty i odcienie? Czemu to ma służyć? Czy kryję się pod tym jakiś podstęp?  Zwieńczeniem rozważań i obserwacji będzie praca plastyczna bez farb i pędzli. Skorzystamy jedynie z dobrodziejstw natury.

Raz, dwa trzy – przyrodnik patrzy  (listopad 2019) SSAKI Zajęcia pomogą uczestnikom zamienić się w przyrodniczego Sherlocka Holmes’a. Jak wyostrzyć zmysły, na co patrzeć żeby zobaczyć oraz w którą stronę zmierzać podczas wypraw śledczych. Poznamy rożne techniki kamuflażu, „niezbędnik” przyrodnika oraz etykę obserwatora. Uczestnicy będą mogli za pomocą tropów ssaków i ptaków w skali 1:1 tworzyć ścieżki dzikiej zwierzyny, zapamiętując kształt tropu i gatunek danego zwierzęcia.

Gdzie się podziały ptaki? (grudzień 2019)    Były, a zimą gdzieś zniknęły. Dlaczego ptaki odlatują z Polski i jak to robią? Które z nich zostają i dlaczego? Czy warto im pomagać podczas srogiej zimy?  O zwyczajach wędrownych opowie Wróbel – domator i Bocian – podróżnik Podczas zajęć wspólnie przyrządzimy ptasią ucztę.

 Nie taki wilk straszny (styczeń 2020) Drapieżniki nie mają dobrej renomy, a przecież to kluczowy element łańcucha pokarmowego. Są silne, bystre oraz bardzo cierpliwe. Dowiemy się o ich życiu i zwyczajach. Wyłonimy wśród uczestników tego, który ma wszystkie cechy prawdziwego drapieżcy.

Od nasionka do drzewa (luty 2020) Drzewa fascynowały ludzi od wieków swą potęgą i tajemnicą. Przyjrzymy się im bliżej pod względem przyrodniczym ale również kulturowym. Wykonamy drewniane arcydzieło i zakończymy spotkanie herbatką prosto z lasu.

W związku z epidemią, kolejne spotkania sezonu 2019/20  zostały odwołane.